Заборгованість населення за кредитами збільшилася минулого року на 62 мільярди, повідомляє НБУ.

Чистий кредитний портфель підприємств на кінець 2024 року виріс на 65 мільярдів гривень, тоді як у населення цей показник зріс на 62 мільярди гривень.

Про це голова правління Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний повідомив у Facebook.

"Протягом більше року кредитування демонструє стабільний ріст як у корпоративному, так і в роздрібному секторах. Згідно з оперативними даними, чистий кредитний портфель підприємств у 2024 році збільшився на 65 млрд грн, або на 21%, тоді як у населення цей показник зріс на 62 млрд грн, що становить 39%," - зазначив Пишний.

За словами голови НБУ, збільшення обсягів кредитування є результатом як відновлення попиту бізнесу та населення на кредити, так і збільшення ризик-апетиту банків.

Пишний зазначив, що збільшення кредитного портфеля в основному обумовлене ринковими факторами, адже частка бізнес-кредитів у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%" зменшилася до 34%. У той же час корпоративний кредитний портфель продовжує зростати в банках різних груп.

"Фінустанови активно нарощують кредитування підприємств різного розміру, зокрема, найбільших галузей - сільського господарства, торгівлі та промисловості, у такий спосіб докладаючись до їх зростання", - уточнив голова НБУ.

Водночас він запевнив, що про надмірну закредитованість бізнесу та населення наразі не йдеться.

"Бізнес утримує помірний рівень боргового навантаження, який близький до показників, що були до війни, а співвідношення роздрібних кредитів банків та небанківських фінансових установ до річних доходів громадян складає всього 10%," - підкреслив Пишний.

Голова НБУ додав, що внаслідок посилення конкуренції за позичальників банки поліпшити умови за кредитами, зокрема знизили ставку за бізнес-кредитами в середньому до 15% річних, а також істотно поліпшити умови споживчих кредитів.

Одночасно спостерігається покращення якості кредитного портфеля фінансових установ: частка проблемних кредитів (NPL) зменшилася на 6 відсоткових пунктів з початку минулого року, досягнувши 31% на 1 грудня 2024 року.

"Безумовно, ми не плануємо зупинятися на досягнутому, і в 2025 році продовжимо впроваджувати заходи, окреслені в нашій Стратегії розвитку кредитування," - резюмував Пишний.

Як було зазначено, у грудневому Звіті про фінансову стабільність, опублікованому Національним банком, містилися дані про те, що близько 14% корпоративних кредитів в Україні належать позичальникам, які демонструють незадовільні фінансові показники, зокрема високий рівень боргового навантаження, збитки та зниження доходів. Проте, в порівнянні з 2018 роком, цей показник значно знизився.

#Бізнес #Facebook #Українська гривня #Сільське господарство #Національний банк України #Банк #Позика. #Конкуренція (економіка) #Кредит (роз'яснення) #Споживчий кредит

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Європейський Союз планує заснувати фонд підтримки України на суму 40 мільярдів євро: як можуть обійти вето Віктора Орбана.
Гольф-поля Трампа в Ірландії стали жертвами вандалізму.
НКЦПФР оновила свій перелік: п’ять нових інвестиційних проектів визнано ненадійними -- Delo.ua
Теги