Заборгованість на ринку електричної енергії викликає побоювання у інвесторів — Прокіп

Борги на ринку електроенергії залишаються одним із головних факторів, що стримують прихід інвесторів в українську енергетику. Про це заявив керівник енергетичних програм "Українського інституту майбутнього", доктор економічних наук Адріан Прокіп.

"Коли компанії, яка продає електроенергію, треба чекати півтори років, щоб отримати за неї кошти, наприклад, на балансуючому ринку, це є відповідь про готовність інвесторів входити в наш ринок", -- зазначив експерт.

Він зазначив, що іноземні підприємства готові інвестувати в українську енергетичну галузь лише за умови наявності ясних гарантій щодо повернення інвестицій та стабільних умов ведення бізнесу.

Прокіп підкреслив, що навіть ті, хто вже активно працює на ринку, не завжди готові інвестувати додаткові кошти. Це пов'язано з накопиченими боргами, які роблять бізнес у цій сфері часто збитковим.

"Багато гравців не мають наміру вкладати чи повторно вкладати кошти, оскільки цей бізнес часто виявляється збитковим. У таких обставинах виникають труднощі з боргами та іншими проблемами," – зазначив експерт.

Раніше аналітик ринку електроенергії ExPro Consulting Дар'я Орлова заявила, що боргова проблема напряму впливає на здатність енергетичних компаній відновлювати інфраструктуру після російських ударів.

#Україна #Інвестор #Електрична енергія #Енергетична галузь #Українська мова #Український інститут майбутнього

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Фірма, пов'язана з ВО "Свобода", має намір отримати контроль над цегельнею Медведчука поблизу Львова всього за 1 гривню.
Військові проводять випробування польової кухні "Марічка 250", здатної забезпечити їжею більше 250 осіб.
Оподаткування вантажів до EUR150 є доцільним лише в умовах, коли існує необхідність контролювати сірий імпорт через фізичних осіб-підприємців.
Теги