Журналіст Бутусов стверджує, що особа, яка має тісні зв'язки з ЦПК Безрукова, може бути залучена до корупційних схем у військовій сфері.

За даними ЗМІ, у діях Безрукової, яка є близькою до керівництва Центру протидії корупції, є ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.367 ККУ ("службова недбалість").

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що колишня очільниця Агенції оборонних закупівель Марина Безрукова уклала угоди на постачання мін для збройних сил, які виявилися неякісними. При цьому, постачальник не надав жодних письмових підтверджень своїх можливостей для виконання такого замовлення. Цю інформацію він оприлюднив у соціальних мережах, повідомляє видання "Закон і бізнес".

За інформацією Бутусова, у 2024 році державне підприємство отримало приблизно 28 мільярдів гривень з бюджету для виготовлення та постачання снарядів калібру 122 мм, а також мінометних мін калібру 120 та 82 мм, незважаючи на відсутність реальних можливостей для їх виробництва.

Тривалий період гроші залишалися на рахунках компанії, однак снаряди калібру 122 мм не витримали випробувань, тому в кінці року фінанси були повернуті до Міністерства оборони.

"У ситуації з виробництвом мін було скоєно серйозний злочин: для уникнення повернення коштів, підприємство разом із Мінстратегпромом відправили неякісні міни до військових. З 247 тисяч поставлених мін 120 тисяч визнано бракованими, як повідомляють джерела, наближені до цієї справи," - зазначає журналіст.

"Без будь-якого письмового обґрунтування спроможностей виробництва контракти були укладені головою Агенції оборонних закупівель Міноборони Мариною Безруковою, і гроші були перераховані", - відзначає Бутусов.

Невдовзі після цього Служба безпеки України ініціювала кримінальне провадження. У квітні 2025 року СБУ затримала в Дніпропетровській області генерального директора компанії та його першого заступника, яких підозрюють у постачанні неякісних мін для армії. Крім того, були затримані колишній керівник одного з військових представництв Міністерства оборони та голова контрольної групи відповідного підрозділу.

На даний момент усім особам висунуто обвинувачення за частиною 2 статті 28 та частиною 2 статті 114-1 Кримінального кодексу України, що стосується перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, скоєного за попередньою змовою групою осіб, що призвело до серйозних наслідків. Зловмисникам може загрожувати до 15 років позбавлення волі.

Згідно з інформацією, оприлюдненою в ЗМІ, в діях Безрукової, яка має тісні зв'язки з керівництвом Центру протидії корупції, можна виявити ознаки кримінального правопорушення, яке передбачене частиною другою статті 367 Кримінального кодексу України, що стосується "службової недбалості".

Вона уклала угоду, незважаючи на відсутність у заводу відповідних документів і ресурсів для реалізації такого проекту. При цьому у своїй комерційній пропозиції компанія зазначила некоректні дані щодо обсягів виробництва.

#Бізнес #Збройні сили України #Бюджет #Міністерство оборони (Україна) #Соціальна мережа #Підприємницька діяльність #Кримінальний кодекс України #Служба безпеки України #Злочин #Ймовірна причина #Журналіст #Центр протидії корупції #Оболонка (снаряд) #Міномет (зброя) #Бутусов Юрій Євгенович #Військова частина

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
7 травня пройде конференція hromadske під назвою "Жіноча війна".
Угода щодо корисних копалин викликає сумніви щодо поглиблення відносин між Білим домом і Кремлем – Politico.
Від малюка до глави родини: Бекхем зворушив шанувальників старовинними фотографіями та підсумував своє півстолітнє життя.
Теги