Бізнес-спільнота звернулася до Ради з проханням ухвалити поправки до закону "Про лобіювання" до 1 вересня 2025 року.

Бізнесова спільнота надіслала звернення до Верховної Ради з проханням прийняти законопроєкти №13339 та №13340-1 до 1 вересня 2025 року. Вони прагнуть забезпечити ефективне впровадження норм закону України "Про лобіювання". Це зазначено в спільній заяві Європейської бізнес асоціації (ЄБА) та Американської торговельної палати (AmCham).

Бізнес-спільнота, підтримуючи курс України на євроінтеграцію та дотримуючись принципів прозорості в публічному управлінні, висловлює схвалення внесеним змінам до законодавства. Ці зміни, на їхню думку, відкривають можливості для повноцінного виконання положень закону після його набрання чинності. Водночас представники бізнесу вважають, що введення адміністративної відповідальності разом із вступом закону в силу є непродуманим кроком, - зазначається у публікації.

Наголошується на тому, що, враховуючи інноваційний характер правового регулювання та брак практичного досвіду його реалізації, є доцільним передбачити перехідний період тривалістю 12 місяців. Це дозволить забезпечити ефективну імплементацію законодавчих положень, тому представники бізнесу просять врахувати цю рекомендацію.

В Європейській бізнес асоціації (ЄБА) підкреслили, що 4 липня 2025 року парламентський комітет з правової політики звернувся до Верховної Ради з рекомендацією ухвалити за основу законопроєкт №13339. Цей документ передбачає внесення змін до певних аспектів закону України "Про лобіювання".

20 червня у Раді також був зареєстрований проєкт закону №13340-1 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення законодавства у сфері лобіювання" щодо перехідного періоду строком на 12 місяців.

#Бізнес #Законодавство #Верховна Рада #Обмеження в часі #Європейська бізнес асоціація #Закон України (законодавство) #Реалізація #Лобіювання #Кодекс України про адміністративні правопорушення #Адміністративна відповідальність

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Брати Добкіни планують звести в Волинській області нову птахофабрику, здатну виробляти 6 мільйонів бройлерів.
Як компанії можуть запобігти ускладненням з регуляторами через відсутність необхідних сертифікатів?
Юристи звертають увагу на затримки у розгляді справ у судах, вважаючи основною проблемою брак суддів.
Теги