
Унікальний текст: Відбулося перше інтерв'ю нового керівника ПриватБанку, в якому обговорюються також фінансові інструменти, доступні для українських експортерів, а також способи, якими бізнес інвестує в відновлення військових. Це та інші теми висвітлені в тижневих статтях NV Бізнес.
Шведський банкір Мікаель Бьоркнерт очолив державний ПриватБанк 20 січня, замінивши на цій посаді Герхарда Бьоша. Перед тим, як стати керівником найбільшого українського банку, Бьоркнерт обіймав посаду голови GetSwish і Bankgirot (Швеція), а також члена правління Nasdaq (Nordic). А також керував службою глобальних транзакцій у SEB Bank. У першому великому інтерв'ю на Радіо NV Мікаель Бьоркнерт ділиться планами щодо цифровізації, підтримки військових, підготовки роботи до європейських стандартів і можливого переходу до приватизації. NV Бізнес дає розширену версію цього інтерв'ю.
На 2025 рік Росія запланувала бюджет у розмірі $400 мільярдів, з яких $145 мільярдів призначено для військових витрат. Однак зниження цін на нафту та інші економічні труднощі ставлять під загрозу фінансову стабільність Кремля. Інформаційне агентство NV Бізнес дослідило, яким чином країни Європейського Союзу, зокрема регіон Балтійського моря, можуть посилити економічний тиск на Росію, обмеживши вивіз нафти через ці води.
Також існують чотири ключові питання, які Україні потрібно вирішити в цьому році: як отримати вигоду від ресурсної угоди зі США та забезпечити збереження атомної енергетики.
"Я залишаюсь надовго". Як ПриватБанк повертає мільярди в державний бюджет і готується до приватизації, незважаючи на війну – перша розмова з новим головою правління.
Новий голова правління ПриватБанку Мікаель Бьоркнерт у своєму першому інтерв'ю розповів на Радіо NV, чому вирішив очолити найбільший банк України під час війни, яким бачить його майбутнє та чим уражений найбільше.
Ознайомтесь із інтерв'ю в цілому.
Уразливість. Як перервати нафтопотік з Росії та чому це слід робити в Балтійському морі - аналіз від NV Бізнес.
Росія зазнає значних втрат у нафтових доходах, і країни Балтійського регіону можуть відіграти вирішальну роль у зміцненні санкційного тиску. Яким чином можна перешкодити діяльності тіньового флоту агресора?
Прочитайте статтю повністю
Чотири питання, які Україна має розв'язати цього року
Найзначніша загроза для України у 2025 році полягає в прийдешньому 2026-му. Це зовсім не жарт. У 2025 році ризики є очевидними та зрозумілими. Проте 2026 рік для багатьох залишається невідомим. Можу стверджувати, що ми наразі не готові до цього виклику.
Ознакомьтесь с колонкой целиком.
Світ може обійтися без російських ядерних реакторів. Як Україні вдалося зберегти атомну енергетику – інтерв'ю з експертом.
Між підписаним офером і виходом на роботу: Секрет швидкої інтеграції топменеджерів у компанію
Іноді може виникнути враження, що ви досягли успіху в конкуренції за кандидата, коли він прийняв пропозицію. Проте насправді це лише початок нових викликів.
Ознакомьтесь с колонкой целиком.
"Це, безумовно, тріумф". Як Україні отримати вигоду з ресурсної угоди зі Сполученими Штатами – бесіда з Андрієм Бродським, власником титанової компанії.
Андрій Бродський, генеральний директор компанії Велта, що працює в партнерстві з американськими компаніями у сфері видобутку титану, розповідає про готовність іноземних інвесторів здійснювати інвестиції в розробку українських природних ресурсів та їх вплив на вітчизняний бізнес.
Ознайомтесь із інтерв'ю в цілому.
Реабілітація як стратегія: Як і навіщо бізнес інвестує у відновлення військових
Корисні рекомендації для підприємств: як зберегти співробітників, ресурси та імідж.
Ознакомьтесь с колонкой целиком.
Гарантії, акредитиви та страхування в умовах війни: які фінансові інструменти доступні українським експортерам сьогодні.
Українські компанії, які займаються експортом, зустрічають небачені раніше виклики — від нових контрагентів до загроз, пов'язаних з війною. Однак, за рахунок страхових рішень та банківських гарантій, підприємства мають можливість продовжувати свій розвиток на міжнародних ринках навіть у теперішніх умовах.
#Бізнес #Китай (регіон) #Росія #Україна #Європейський Союз #Інвестор #Експорт #Енергетична галузь #Бюджет #Титан #Стратегія #Долар #Технічний стандарт #Банк #Ядерний реактор #Московський Кремль #Приватизація #ПриватБанк #Нафта #NASDAQ #Швеція #Надра #Світ #Експортер #Балтійське море #Транзакція #Скандинавські країни #Дренажний басейн