Білий дім вивчає варіант скасування обмежень щодо "Північного потоку-2", повідомляє видання Politico.

Стів Віткофф та Марко Рубіо. Джерело зображення: Getty Images.

Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також, імовірно, інших енергетичних активів у межах потенційних домовленостей щодо припинення війни в Україні.

Джерело: Politico, згідно з інформацією п'яти осіб, які мають знання про ці переговори.

Відновлення функціонування "Північного потоку-2" могло б принести фінансові вигоди Москві, але лише за умови, що Європейський Союз вирішить знову купувати російський газ через цей трубопровід. Наразі це виглядає малоймовірно, враховуючи стратегічний курс ЄС на відмову від імпорту енергоресурсів з Росії. Проте, зняття санкцій стало б дипломатичною перемогою для Росії та вагомою поступкою з боку Трампа.

Деталі: Згідно з інформацією, опублікованою в одному з видань, важливою постаттю, яка активно підтримує ініціативу щодо скасування санкцій, є спеціальний представник президента США Стів Віткофф. Як стверджують джерела, він неодноразово підкреслював свою дружбу з президентом Росії Володимиром Путіним і доручив своїй команді підготувати детальний список санкцій, накладених США на російський енергетичний сектор.

Проте ця ініціатива наразі зустрічає опір у середині адміністрації. Державний секретар Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який також очолює Раду з питань енергетичної переваги Білого дому, виступають проти таких компромісів.

За інформацією з джерел, в адміністрації існують побоювання, що Віткофф міг бути дезінформований Росією щодо можливих економічних вигод для США у випадку відновлення комерційних відносин з Москвою.

Окрім "Північного потоку-2", розглядається варіант зняття обмежень з проєкту виробництва зрідженого природного газу "Арктика СПГ-2". Цей проєкт має потенціал постачати до 13,2 мільйона тонн газу на рік, якщо санкції будуть скасовані.

Згідно з інформацією, отриманою від двох джерел, декілька третіх осіб намагаються вплинути на адміністрацію з метою скасування санкцій. Серед них - Стівен Лінч, який є керівником міжнародної інвестиційної компанії Monte Valley Partners.

Лінч зосередив свої зусилля на придбанні енергетичних активів, які раніше були у власності Росії. У 2007 році він разом із партнерами здійснив угоду по купівлі часток російської нафтової компанії "ЮКОС" за заниженою вартістю. Нещодавно він також став власником швейцарського підрозділу російського "Сбербанку" та подав запит до Міністерства фінансів США на отримання ліцензії для придбання трубопроводу.

Колишній співробітник спецслужб і близький друг Путіна Матіас Варніг, який перебуває під санкціями США - також працює над відновленням роботи газопроводу за підтримки американських інвесторів. Він звернувся до команди Трампа через представників американського бізнесу. Його ініціатива вважається окремою від консорціуму Лінча".

#Бізнес #Володимир Путін #Білий дім #Дональд Трамп #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європейський Союз #Москва #Політик #Природний газ #Північна та Південна Америка #Московський Кремль #тонна #Швейцарія #Імпорт #Марко Рубіо #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Getty Images #Трубопровідний транспорт #Зріджений природний газ #Арктика #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Сбербанк Росії #Трубопровід #ЮКОС #Північний потік-2

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Кеш" не проходить через банк, а бронювання у "розстрочку": які ще деталі виявили плівки НАБУ у справі Комарницького ‒ розслідування.
Без будь-яких прикрас: Мандзюк, Осадча, Сумська та інші, котрі відображають реальність життя в Instagram.
Кабінет Міністрів України повідомляє, що учасники програми "Власна справа" вже перерахували до державного бюджету 7 мільярдів гривень у вигляді податків.
Теги