"Безпідставні й маніпулятивні": Служба безпеки України спростовує інформацію про витік даних з НАБУ та САП.

Служба безпеки України: Інформація про витік даних стосовно таємних операцій НАБУ та САП не є правдивою/Фото: СБУ

Служба безпеки України офіційно спростувала заяви антикорупційних органів щодо нібито розкриття інформації про негласні слідчі дії, назвавши їх "безпідставними та маніпулятивними". В СБУ категорично заявили, що співробітники служби не отримували доступ до даних про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП.

Деталі

Водночас СБУ підтвердила, що 21 липня розпочала комплексну перевірку дотримання законодавства про державну таємницю у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У спецслужбі наголошують, що ця перевірка відбувається "виключно в межах та спосіб, передбаченими законодавством, зокрема статтею 37 Закону "Про державну таємницю"". В СБУ також підкреслили, що перевірка не передбачає ознайомлення зі змістом документів в цілому.

Служба безпеки України підкреслила, що виконання термінових слідчих дій без судового рішення не є порушенням законодавства. Це стосується ситуацій, коли отримання судових ухвал може призвести до витоку інформації та зашкодити проведенню спеціальних операцій, зокрема у рамках розслідувань, пов'язаних із співпрацею з агресором.

Своєю чергою САП каже, що до них прийшла СБУ і отримала доступ до інформації про всі спецоперації НАБУ. У повідомлені йдеться:

Сьогодні зранку Служба безпеки України без офіційного попередження, передбаченого чинним законодавством, прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В процесі перевірки співробітники СБУ отримали можливість ознайомитися з даними про всі негласні та оперативні дії, а також спеціальні операції, які реалізують НАБУ та САП. Цю перевірку було ініційовано в той час, коли керівництво цих органів знаходиться у службовій відрядженні за кордоном.

Указані заходи можуть призвести до розкриття інформації щодо негласних слідчих дій у рамках численних кримінальних проваджень, які наразі розслідуються НАБУ і САП

Служба безпеки України разом з Офісом генерального прокурора оголосили про викриття Руслана Магамедрасулова, одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ, у веденні бізнесу з Росією. Згідно з матеріалами розслідування, цей посадовець, який працює в Дніпрі та координує дії Бюро в прифронтових регіонах, підтримує зв'язки з представниками держави-агресора.

#Бізнес #Дніпро #Спеціалізована антикорупційна прокуратура #Законодавство #Кримінальне судочинство #Служба безпеки України #Національне антикорупційне бюро України #Слідчі дії #Генеральний прокурор України

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
З України активно вивозять "чорне зерно": як функціонує мережа нелегального експорту.
Favbet перерахував 4,37 мільярда гривень податків за перші шість місяців 2025 року.
Свириденко представляє амбіційний проект відновлення - Завтра.UA
Теги