За даними Національного банку України, 14% кредитів було надано "компаніям-зомбі".

Приблизно 14% корпоративних кредитів в Україні припадає на позичальників із незадовільними метриками: великим борговим навантаженням, збитками та падінням виручки.

Цю інформацію наведено у звіті про фінансову стабільність Національного банку України за грудень, повідомляє LIGA.net.

Як підкреслюється, Національний банк класифікував позичальників на кілька груп:

Результати дослідження 2024 року показують значне покращення порівняно з 2018 роком, коли дослідження було проведене вперше.

Тоді близько третини корпоративного портфеля банків займали "зомбі", а "зірки" та "майже зірки" - менш ніж чверть. Наразі ці цифри складають 14% і 35% відповідно.

Оптимальні фінансові показники спостерігаються у позичальників, які працюють у сферах торгівлі, харчової промисловості та машинобудування.

Найгірша ситуація - в енергетиці (через російський енерготерор і задавнені проблеми з розрахунками за зеленим тарифом), будівництві та операціях з нерухомістю (через падіння ринку після початку повномасштабного вторгнення).

"Збереження клієнтами банків хорошого фінансового стану, попри руйнівні наслідки війни, відображає не лише стійкість бізнесу, але й виважені стандарти кредитування. Досвід попередніх криз змусив банки якісніше оцінювати стан своїх боржників", - зазначили в Нацбанку.

В цілому було проведено аналіз групи компаній, які отримали кредити в українських банках у листопаді 2024 року, спираючись на фінансові звіти за 2023 рік.

У дослідження було включено найбільші приватні підприємства, які мають виручку або чисті кредити в банках, що перевищують 100 млн грн. Загальна кількість обраних позичальників становила 4 332, з кредитним портфелем обсягом 459 млрд грн. Це приблизно три чверті валового корпоративного портфеля, без урахування кредитів, виданих державним компаніям, а також застарілих неповернених кредитів державних банків.

Частка кредитів вибірки становить три чверті в працюючому та в непрацюючому портфелях. Компанії, що потрапили до вибірки, згенерували 31% виручки всіх компаній у 2023 році. Для оцінки боржників, які входять до груп під спільним контролем (близько третини всіх кредитів), використано консолідовану звітність групи.

Нещодавнє опитування, проведене Національним банком України, виявило, що підприємці знизили свої оцінки ділової активності в листопаді через відновлення масштабних російських атак на енергетичні об'єкти.

У середині грудня 2024 року середні процентні ставки за новими депозитами домогосподарств (за винятком фізичних осіб-підприємців) знизилися на 0,9 відсоткового пункта в порівнянні з листопадом і склали 9,6% річних.

#Бізнес #Росія #Робити #Енергетична галузь #Національний банк України #Банк #Нерухомість #Харчова промисловість #Криза #Фінансовий звіт #Кредит (роз'яснення) #Машинобудування #Ощадний рахунок

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги