
Це рішення спричинить суттєве збільшення витрат для виробників і поставить компанії в цих секторах у надзвичайно важку фінансову ситуацію.
Українська асоціація виробників феросплавів та інших видів електрометалургійної продукції, разом з асоціацією Укркокс, висловили своє незадоволення щодо підвищення тарифів на передачу електроенергії, яке пропонує Національна комісія, що відповідає за регулювання в енергетичній та комунальній сферах (НКРЕКП). Це рішення може призвести до суттєвого збільшення витрат для виробників і поставити підприємства цих секторів у надзвичайно важке фінансове становище.
НКРЕКП 13 листопада ухвалила проєкт постанови, який передбачає зростання з 2025 року тарифу на послуги з передачі електричної енергії на 26%, з 528,57 до 665,26 грн/МВт*год.
Якщо цей проект тарифу буде затверджено, річні витрати українських металургів збільшаться на понад 1,6 мільярда гривень, зазначено в листі асоціації УкрФа.
З огляду на те, що війна, логістичні труднощі та зниження глобального попиту й цін на продукцію ГМК призводять до критичного становища української металургії, ситуація у галузі стає дедалі тривожнішою. В умовах енергетичної кризи, викликаної конфліктом, зазначені зміни можуть спричинити масові скорочення на вітчизняних металургійних підприємствах та загрожують існуванню стратегічно важливої індустрії. Особливо актуальною є ця проблема для компаній, що входять до складу Української асоціації виробників феросплавів, оскільки частина з них опинилася в зонах бойових дій, а гірничо-збагачувальні комбінати наразі не функціонують, будучи розташованими на територіях, що прилягають до тимчасово окупованих районів. Цю інформацію було озвучено в зверненні асоціації до Міністерства економіки України, НКРЕКП, "Укренерго", Міністерства енергетики та інших відповідних органів.
В Укркоксі зазначили, що у разі схвалення відповідного рішення втрати коксохімічних підприємств складуть 1,3 млрд грн на рік, а самі коксохiмiчнi пiдприємства "не мають достатнього фiнансового запасу мiцностi, щоб покрити зростаючi витрати на вci ресурси, зокрема на тариф на передачу електроенергi".
"У зв'язку з війною, енергетичною та логістичною кризами, а також складною ринковою кон'юнктурою, підвищення тарифів матиме вкрай негативний вплив на українську коксохімічну промисловість", - йдеться в листі Укркоксу, адресованому НКРЕКП.
Укркокс закликав НКРЕКП впровадити мораторiй на пiдвищення тарифiв на передачу електричної енергiї до стабiлiзацiї ситуацiї в металургiйнiй та коксохiмiчнiй промисловостi.
Згідно з оцінками Федерації роботодавців України, збільшення тарифу на передачу електричної енергії призведе до додаткових витрат бізнесу в розмірі 13 мільярдів гривень.
Асоціація виробників будівельних матеріалів застерегла, що збільшення тарифів на електроенергію вплине на підвищення вартості будматеріалів.
#Бізнес #Електрична енергія #Робити #Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг #Енергетична галузь #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Українська мова #Металургія #Економіка України #Логістика #Підприємницька діяльність #Працевлаштування #Попит #Будівельний матеріал