Антимонопольний орган Японії оголосив компанію Google винною у порушенні антимонопольних норм країни.
Цю інформацію надає агентство Reuters.
Японська комісія з контролю за чесною торгівлею (JFTC) планує найближчим часом видати розпорядження, що вимагатиме від Google зупинити монополістичні практики. Про це повідомляється в офіційній заяві.
Антимонопольний орган Японії ініціював розслідування щодо потенційних порушень Google антимонопольних норм у галузі веб-пошуку в жовтні минулого року, після того як подібні дії були вжиті урядами Європи та інших значних економік.
Chrome - це найпопулярніший веб-браузер у світі, який становить основу бізнес-моделі Google. Він забезпечує компанію даними про користувачів, що дозволяє більш точно і вигідно націлювати рекламу.
У минулому місяці Міністерство юстиції США представило судді аргументи на підтримку того, що компанія Google, яка є частиною корпорації Alphabet, зобов'язана продати свій браузер Chrome і не матиме можливості повернутися на ринок браузерів протягом наступних п'яти років, щоб припинити монопольне становище Google у сфері пошукових систем.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що міністерство юстиції США звернулося до суду з рядом вимог до Google, зокрема й про раніше заявлений продаж браузера Chrome. Це пов'язано з тим, що у серпні 2024 року техгіганта офіційно визнали монополістом.
#Бізнес #Європа #Японія #Законодавство #Google #Реклама #Reuters #Google Chrome #Веб-браузер #"Алфавіт Інкорпорейтед". #Міністерство юстиції США #Пошукова система #Корпорація #Монополія