
Компанія веде переговори з Європейським Союзом щодо можливостей підтримки доступу України до інтернету.
Акції французької компанії Eutelsat, що займається супутниковим зв'язком, різко підскочили через стурбованість щодо можливих проблем з доступом України до системи Starlink.
Як пише Business Insider, акції Eutelsat на Паризькій біржі зросли на 68% у понеділок, перш ніж підскочити ще на 123% наступного ранку. До середи на момент закриття ринку акції зросли на 533% більше, порівняно з початком тижня. З цим збільшенням вартість компанії становить 4,02 мільярда доларів.
"Цей різкий підйом відбувся після того, як у понеділок Сполучені Штати призупинили свою допомогу Україні, що викликало тривогу щодо можливих перебоїв у критичних аспектах, таких як сучасна американська система протиповітряної оборони та доступ до інтернету на фронті", - повідомляє видання.
Зазначається, що Starlink, що належить SpaceX Ілона Маска, є життєво важливим інтернет-провайдером для української армії, і втрата його послуг стане серйозним ударом для зв'язку та роботи українських безпілотників.
Європейські керівники оголосили про намір підвищити витрати на оборону, водночас збільшуючи шанси на те, що вони можуть намагатися компенсувати можливі недоліки в доступі до інтернету в Україні.
Оскільки ціна акцій супутникової компанії зросла, її представник повідомив Reuters, що фірма обговорює з Європейським Союзом, як вона може сприяти доступу України до інтернету. За його словами, компанія "пропонує ті самі можливості, що й Starlink, щодо покриття" в Європі.
"Ми активно співпрацюємо з європейськими інституціями та діловими партнерами, щоб уможливити швидке розгортання додаткових користувальницьких терміналів для критично важливих місій та інфраструктури", - сказав представник компанії.
Поки що незрозуміло, чи знаходиться доступ України до Starlink під загрозою. Адже Ілон Маск, близький соратник президента Дональда Трампа, спростував повідомлення про те, що офіційні особи США обговорювали відключення України від Starlink, якщо вона відхилить угоду з Вашингтоном про корисні копалини.
І якщо США частково оплачують передплату України на Starlink, європейські країни також фінансують багато терміналів. Наприклад, Польща, яка оплачує близько половини українських терміналів Starlink, заявила, що продовжить їх фінансувати.
Повідомляється, що Eutelsat також уже надає деякі супутникові послуги українському уряду та інституціям, але він має менше 700 супутників, тоді як у Starlink їх понад 7000.
Раніше агентство Reuters повідомляло, що Сполучені Штати можуть обмежити Україні доступ до супутникової інтернет-мережі Starlink, яку розробив Ілон Маск, з метою підштовхнути країну до підписання угоди щодо видобутку корисних копалин. Проте сам Маск заперечив цю інформацію, стверджуючи, що відключення доступу до Starlink для України не планується.
Міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський у той же час підкреслив, що Польща вже здійснила оплату за послуги супутникового зв'язку Starlink для України, тому немає причин для відключення цих послуг. Він також застеріг, що у разі, якщо Ілон Маск вирішить позбавити Україну доступу до Starlink, це може спричинити міжнародну кризу у відносинах між Польщею та США.
#Дональд Трамп #Польща #Україна #Європейський Союз #Європа #Безпілотний літальний апарат #Інфраструктура #Інтернет #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Ілон Маск #SpaceX #Reuters #Протиповітряна оборона #Business Insider #Корисні копалини #Інтернет-провайдер #Старлінк #Супутниковий зв'язок #Супутник #Eutelsat