Адвокат повідомив про намагання рейдерського захоплення Одеського зернового терміналу: які факти відомі.

На фоні резонансної справи проти українського підприємця Володимира Науменка, його юридична команда стверджує, що має місце спроба насильницького захоплення зернового терміналу в Одеському порту. За словами адвоката, події, які відбуваються в останні дні, свідчать про можливу підготовку рейдерського нападу.

"На фоні юридично сумнівної підозри та не обґрунтованої застави у 570 мільйонів гривень для мого клієнта, Володимира Науменка, ми спостерігаємо за рядом подій, які вказують на ймовірну спробу силового захоплення зернового терміналу в Одеському порту", -- заявив адвокат у публічному зверненні.

За його словами, на території режимного об'єкта -- Одеського морського порту, поблизу зернового терміналу -- різко зросла кількість невідомих осіб, які раніше не були пов'язані з його діяльністю. "Як ці особи опиняються на території режимного обʼєкту -- невідомо. Можна тільки допустити, що вони отримують доступ за перепустками, виданими на підставі доручень від компаній, підконтрольних опонентам мого клієнта, які раніше були його кредиторами, а зараз здійснюють об'ємний тиск на правосуддя, ЗМІ, правоохоронні органи", -- зазначає адвокат.

Згідно з інформацією від різних джерел, в умовах сьогодення важливу роль може відігравати відомий російсько-молдавський підприємець Важа Джаши. Він володіє контролем над двома річковими терміналами в Рені та комплексом терміналів у Міжнародному вільному порту Джурджулешти в Молдові, який належить Європейському банку реконструкції та розвитку. Наразі банк оголосив тендер на пошук консультанта для продажу цього портового активу. Джаши також проявляє активний інтерес до активів GNT в Україні, зокрема до зернового терміналу в Одесі.

Рік назад, у квітні 2024 року компанія Джаши Trans-Oil Group повідомила, що встановила контроль над Одеським зерновим терміналом, що не відповідало дійсності. Після чого відбувся невдала спроба силового захоплення терміналу.

Згідно з матеріалами журналістів-розслідувачів, Важа Джаши має громадянство росії, сплачує податки в рф і є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні. Його також звинувачували у фінансуванні тероризму та зв'язками з мафією, а Рада національної безпеки і оборони України розглядає можливість накладення на нього санкцій.

Раніше засоби масової інформації повідомляли про можливий зв'язок Джаши з інвестиційним фондом Argentem Creek Partners, який раніше надавав кредит GNT Group. Хоча фонд намагався відмежуватися від цієї ситуації, відомості про їхню співпрацю все ще залишаються в публічному дискурсі.

Фонд Argentem Creek Partners славиться своїми зв’язками з російським бізнесом, що підлягає санкціям. З 2022 року він співпрацює з ACG Mining Limited, компанією, що спеціалізується на консалтингу та інвестиціях у видобувну галузь. У 2024 році Argentem надав венчурний кредит на суму 20 мільйонів доларів фінансовій технологічній компанії Salmon, засновниками якої є російські підприємці Павло Федоров та Георгій Чесаков, що мають зв'язки з відомим російським топ-менеджером Ігорем Сєчіним.

На завершення, адвокат підкреслив: "Ці обставини лише свідчать про упередженість розслідування, політичну мотивацію висунення звинувачень та несправедливість накладених обмежень на мого клієнта. Це не стільки кримінальна справа, скільки традиційна спроба рейдерського захоплення активів під захистом правоохоронних органів".

Адвокатська команда Володимира Науменка повідомила, що активно документує всі відбуваються події, займається підготовкою юридичних заходів та подає звернення до українських і міжнародних організацій, аби запобігти легалізації спроби насильницького захоплення приватної власності.

#Бізнес #Порт #Інвестиції #Підприємництво #Податок #Українська гривня #Одеса #Правоохоронний орган #Ймовірна причина #Тероризм #Молдова #Рада національної безпеки і оборони України #Кредитор #Кредит #Застава (право) #Громадянство #Справедливість #Адвокат. #Європейський банк реконструкції та розвитку #Приватна власність #Одеський порт #Рені, Україна

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Ось п’ять поширених міфів про етику штучного інтелекту, які можуть ввести в оману.
Без зв'язків із Росією: що потрібно знати про Брокард у нинішній час - Радіо Максимум
Поблизу Золочева планується зведення птахофабрики, яка зможе вирощувати 6 мільйонів курчат-бройлерів.
Теги