Адмірал висловив тривогу щодо загрозливого зближення між Китаєм і Росією, зазначивши, що це може призвести до кінця американського домінування.

Росія обмінюється військовим потенціалом і технологіями не лише з Китаєм.

Росія, імовірно, передасть Китаю технології підводних човнів, що підірвуть домінування Сполучених Штатів Америки "під водою".

Таку інформацію озвучив адмірал Семюел Папаро, головнокомандувач ВМС США в Індо-Тихоокеанському регіоні, під час свого виступу на Форумі безпеки в Галіфаксі. Він висловив стурбованість з приводу військової співпраці між двома державами, повідомляє видання Business Insider.

"Я очікую, що Росія надасть КНР технологію підводних човнів, яка може покласти край американському підводному пануванню", - заявив Папаро.

Видання підкреслює, що домінування підводних човнів є одним із найважливіших аспектів для Сполучених Штатів. Це особливо стосується ситуації в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У останні місяці Китай проявляє дедалі більшу агресивність у цьому регіоні. Пекінські сили неодноразово вторгалися в повітряний простір та води Тайваню, який є важливим союзником Сполучених Штатів. Крім того, Китай здійснював морські операції в "сірій зоні" проти Філіппін, союзника, якого США зобов'язані захищати згідно з укладеним договором.

Зараз ВМС США мають один з найбільших у світі флотів підводних човнів. Проте у Китаю найбільші морські бойові сили на планеті.

Крім того, Папаро акцентував, що Китай "допоміг відновити російську військову машину, постачаючи 90% напівпровідників і 70% верстатів, які відновили цю військову машину".

Він охарактеризував військові обміни між Пекіном і Москвою як "особливий симбіоз, що базується на взаємних інтересах", де кожна країна виконує необхідні для іншої функції. Адмірал вважає, що Сполученим Штатам слід переглянути свою стратегію в контексті цих взаємин.

Згідно з висловлюваннями Папаро, одним із методів, якими Сполучені Штати вже відповідають на цю співпрацю, є обмін розвідувальною інформацією в реальному часі з Японією та Південною Кореєю в рамках їхніх систем управління та оборони проти балістичних ракет.

Варто відзначити, що адмірал підкреслив — Росія налагоджує обміни військовими ресурсами та технологіями не тільки з Китаєм. Таке співробітництво також розвивається з Північною Кореєю та Іраном.

Військовий оглядач Девід Акс писав, що підводні човни в таких країнах, як США, Велика Британія та Австралія, перебувають у критичному стані, і це викликає тривогу. За його словами, найгірша ситуація саме в Австралії. Зазначається, що саме підводні човни можуть стати головною складовою "лінії оборони" між Китаєм і Тайванем, якщо КНР здійснить напад на острівну державу.

Раніше Wall Street Journal повідомляв, що Китай втратив свій новітній підводний човен. Інцидент, який китайська влада намагалася замовчати і який залишався невідомим, стався на верфі поблизу Уханя в кінці травня або на початку червня 2024 року.

#Китай (регіон) #Росія #Іран #Москва #Південна Корея #Японія #Північна Корея #Балістична ракета #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Вода #Китай #Адмірале. #Головнокомандувач #Підводний човен #Військово-морські сили США #Пекін #Галіфакс, Нова Шотландія #Військово-морський флот #Тайвань #Філіппіни #Австралія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги