Центр інновацій у соціальній сфері
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЦЕНТРУ

Напередодні Всесвітнього тижня грудного вигодовування Офіс Уповноваженого Верховної  Ради України з прав людини, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), разом із Міністерством охорони здоров’я України, Центром соціального лідерства та соціальними партнерами ініціюють публічне обговорення законодавчого врегулювання питань захисту та підтримки грудного вигодовування в громадських місцях та на робочому місці відповідно до стандартів та практик ЄС у сфері зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей, а також відповідно до Глобальної стратегії ВООЗ/ЮНІСЕФ щодо вигодовування немовлят та дітей раннього віку. 

WBW2020

Очікується, що публічне обговорення покладе початок створенню національної стратегії охорони та підтримки грудного вигодовування дітей від народження до двох років, зокрема системному інформуванню та просвіті державних і недержавних закладів щодо необхідності впровадження програм, дружніх до грудного вигодовування і сім’ї. Пріоритетним завданням є імплементація в національне законодавство Міжнародного кодексу маркетингу замінників грудного молока та агрегація дружніх до грудного вигодовування робочих місць та програм.

В Україні лише 19,7% дітей шестимісячного віку перебувають виключно на грудному вигодовуванні (MICS 2012), що є низьким показником порівняно з середнім значенням у країнах Східної Європи та Центральної Азії — 33% (SOWC 2019). Для порівняння: показники раннього початку грудного вигодовування (66%) в Україні є вищими, ніж у країнах цього регіону (57%). Але через відсутність адекватної підтримки з боку держави, а також унаслідок агресивних маркетингових кампаній від виробників замінників грудного молока показники раннього початку грудного вигодовування в Україні різко знижуються серед шестимісячних немовлят. А припинення грудного вигодовування дітей раннього віку збільшує ризики набуття ними надмірної ваги та ожиріння, а також створює загрози для їхнього фізичного та інтелектуального розвитку на наступних етапах життя.

Грудне вигодовування від народження до двох років, а також  виключно  грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя мають багато переваг для здоров’я і матері, і немовляти. Грудне молоко — найкраще харчування для дитини, яке забезпечує її усіма поживними речовинами, потрібними в перших шість місяців життя. Крім того, воно містить імунологічні й біологічно активні речовини, яких немає в дитячих поживних сумішах промислового виробництва і які забезпечують захист від мікробних і вірусних інфекцій, а також сприяють адаптації та розвитку кишечника малюка.

Окрім того, за даними Всесвітнього альянсу з грудного вигодовування, існує прямий зв’язок між позитивним впливом грудного вигодовування на навколишнє середовище і змінами клімату.  

Тож  формування національної стратегії, дружньої до грудного вигодовування, а отже, сім’ї, сприятиме поліпшенню репродуктивного здоров'я, економічному зростанню країни, передусім через скорочення витрат на лікарняні та створення умов для поєднання грудного вигодовування та виконання робочих обов’язків, а також зменшить репутаційні ризики держави, адже Україна досі не імплементувала в національне законодавство Міжнародний кодекс маркетингу замінників грудного молока.

Публічне обговорення буде транслюватися в прямому ефірі на FB сторінці громадського IT телебачення Я-UA.TV 29 липня з 10:00 – 11:00

Для редакторів:

Всесвітній тиждень грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня у більшості країн світу, щоб висвітлити критичне значення грудного вигодовування для дітей у всьому світі. Девіз Тижня «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети» адже досягнення країнами 50% оптимального  грудного вигодовування від народження до двох років  є запорукою досягнення 17 глобальних Цілей Сталого Розвитку.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Детальнішу інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org. Долучайтеся до ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Про Десяте Свято –акцію на підтримку Всесвітнього тижня грудного вигодовування - 2020

1-2 серпня 2020 року з 12:00-17:00 на https://www.youtube.com/user/Milkyrivers/  за підтримки ЮНІСЕФ відбудеться Десяте Свято-Акція для батьків. Два дні з найкращими експертами в царині у царині грудного вигодовування, материнства і дитинства: безкоштовні лекції, панельні дискусії, спілкування із зірками, консультації із грудного вигодовування тет-а-тет, вікторини тощо.

Центр соціального лідерства – громадська організація   головною метою якої є інтеграція дизайну дружнього до родини та малюків до пріоритетів соціальної політики, політики в сфері зайнятості, благоустрою громадських та робочих місць.

Детальніше про діяльність організації на сайті: http://socialbusiness.com.ua/

(с) Відверті розмови - авторська програма про дружній до малюків дизайн https://i-ua.tv/programs/vidverti-rozmovy 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд, cпеціалістка з комунікацій ЮНІСЕФ в Україні: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Октябрина Лісовська, голова ГО «Центр соціального лідерства»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наші проекти

Наші експерти

Наші партнери

Календар подій

Останні новини

19 квітня 2023 року відбулось підписання ...

НАКАЗ № 12-4ОПм. Київ  12.04.2023 р. Відповідно ...

Відома українська спортсменка Ганна Різатдінова ...

3 грудня 2022 року відбувся Форум “Філософія ...

30 листопада у Києві відбувся благодійний ...

23 листопада в 17:00 проект “Коло турботи” ГО ...

 м. Київ                                         ...

Дружня та працьовита команда ГО Центр соціального ...

24 травня  НДСЛ «Охматдит» в особі генерального ...

Допомагаємо своїм Раді повідомити, що нам ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family