Центр інновацій у соціальній сфері
Ukrainian English French Russian
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЦЕНТРУ

30 липня 2020 за ініціативи ГО Центр соціального лідерства за підтримки Офісу Уповноваженого Верховної  Ради України з прав людини відбувся круглий стіл Підтримка грудного вигодовування  -  в основі національної політики, дружньої до сім’ї. 

Серед спікерів та учасників події:

Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини з дотримання прав дитини та сім’ї

Андрій Славуцький, керівник програми з питань здоров’я, харчування та ВІЛ/СНІД Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Лідія Романенко, завідуюча методично-організаційним навчально ресурсним центром НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України Л. Романенко

Вікторія Романова, команда Офісу Першої леді

Анна Скороход народний депутат України 9-го скликання

Володимир Мельничук, генеральний керівник директорату медичного забезпечення МОЗ України.

Ірина Гордеєва, Директорат соціальних послуг та інтеграції Мінсоцполітики України 

Рибачук Кристина, Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства розвитку громад та територій України

Назар Миколюк, Асоціація міст України

Олена Баннікова, ГО Ла Страда Україна 

Ксенія Соловей, ГО Національний рух в підтримку грудного вигодовування "Молочні ріки України"

Марина Марченко, ГО Клуб підтримки вагітності та материнства "Лада"

Інформаційний супровід та підтримка громадсько-волонтерського каналу Я-UA.TV

Захід відбувся в рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування -2020. Як і кожного року Тиждень відзначатиметься у 120 країнах світу  1-7 серпня 2020 року під слоганом:  «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети»

Вперше! з 2012 року тема захисту та підтримки грудного вигодовування була піднята на державний рівень. Питання, які обговорювали учасники стосуються кожного громадянина України, адже  саме з  наших податків оплачуються лікарні, витрати на персонал та лікування жінок і дітей, які не доотримували здорового природнього харчування.  Глобальний комітет підтримки грудного вигодовування, Світовий банк підрахували, що з таким критичним,як в Україні недофінансуванням  програм грудного вигодовування, ми втрачаємо до 9,6% ВВП! Тож, необхідність впровадження національної стратегії підтримки та захисту грудного вигодовування – це не дитяче питання, а питання соціально-економічної повістки денної: бути або не бути сталому розвитку, сталого економічному зростанню  та здоровій нації?!

Результатом круглого столу має стати Резолюція від учасників та Уповноваженого Верховної  Ради України з прав людини  звернення до Президента України, Парламенту України, Кабінету Міністрів України  щодо:

1. Прийняти національну стратегію підтримки та захисту грудного вигодовування від 0-2років

2. Прийняти норми ДБН які б регламентували дружній до малюків дизайн в громадських та робочих місцях.

3. Прийняти Кодекс маркетингу замінників грудного молока

4. Запровадити системний моніторинг показників грудного вигодовування та дружнього дизайну.

5. Затвердити довгострокову національну комунікаційну стратегії щодо грудного вигодовування: це робота не тільки для мами!

Контакти для медіа

Октябрина Лісовська, голова ГО «Центр соціального лідерства»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  +38068 152 46 76

Пряма трансляція круглого столу Підтримка грудного вигодовування  -  в основі національної політики, дружньої до сім’ї: https://rb.gy/nthwvs 

Фото супровід: https://www.facebook.com/olga.gmyrko

 

 

 

 

Київ, 30 липня 2020 року — Напередодні Всесвітнього тижня грудного вигодовування Офіс Уповноваженого Верховної  Ради України  з  прав людини та Центр соціального лідерства за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством охорони здоров’я України, ініціюють публічне обговорення законодавчого врегулювання питань захисту та підтримки грудного вигодовування в громадських місцях та на робочому місці відповідно до стандартів та практик ЄС у сфері зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей, а також відповідно до Глобальної стратегії ВООЗ/ЮНІСЕФ щодо вигодовування немовлят та дітей раннього віку.

Асоціація міст України, громадські організації Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада» та Центр соціального лідерства розпочинають спільну роботу, щоб зробити Україну дружньою до батьків з малюками.

5 грудня в Українському кризовому медіа центрі відбулося обговорення необхідності об’єднання зусиль міжсекторальними представниками задля створення дружніх до малюків та батьків громадських та робочих просторів.


Участь у прес-бріфінгу взяли Голова Асоціації міст України Олександр Слобожан та керівники громадських організацій «Центр соціального лідерства» і Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада»

Учасники презентували результати досліджень щодо рівня турботи про маму та дитину в суспільстві, обговорили концепцію гендерно-чутливого,  дружнього до малюків та батьків дизайну, підписали Меморандум про співпрацю, щоб разом робити країну дружньою до малюків та батьків.

Адже незважаючи на переконливі докази цінності та впливу грудного вигодовування на життя,  фізичне здоров’я та емоційно-психологічний розвиток дитини і матері в Україні бракує інструментів та ініціатив міжсекторальної співпраці,  що  здійснюють підтримку матерів і родин поза межами медичних закладів. 

За даними UNICEF майже 40% жінок стикались із негативною оцінкою грудного вигодовування в громадських місцях, причому 1 з 10 жінок припиняли годування стикнувшись із відкритим осудом. За даними дослідження «Зробимо Україну дружньою до малюків», що охопило 1038 респонденток у 69 регіонах країни 38,3% жінок скорочують час перебування поза домівкою для того, щоб уникнути годування в громадському місці, а  23% з опитаних дають дитині суміш. 

ГО Лада у свою чергу акцентувала увагу на важливості якісного відновлення жінки у післяпологовий період, від якого залежить подальше здоров’я жінки, формування світосприйняття малюка, атмосфера в родині та активна позиція родини в житті суспільства. За даними соціологічного опитування, яке організація провела серед 1500 жінок, що народили в період з 2017 по 2019 рік, більше половини опитаних молодих мам мають емоційні проблеми в перші місяці після пологів, і половина - мають проблеми із фізичним відновленням. Також, 85% потребували підтримки та додаткової комунікації, а 63,4% жінок стикнулись із небажаними порадами, осудом  та тиском з боку лікарів, родичів та незнайомих людей.

«Ми можемо покращити ситуацію, сформувавши турботливе відношенню до мам та створивши комфортні та безпечні умови в громадських просторах. Створення дружної для батьків з малюками інфраструктури в громадських просторах та офісах є одним із перших кроків на цьому шляху. Це створить більше можливостей мамам для соціалізації та реінтеграції на ринок праці без преривання природнього зв’язку з дитиною та грудного вигодовування.» - зазначила співзасновниця ГО Лада Марина Марченко.

Президент ГО Центр соціального лідерства Октябрина Лісовицька розповіла, що досвід країн з високим індексом суспільного благополуччя та якості життя свідчить про позитивний вплив на розвиток громад  проектів людино-орієнтованого дизайну. Світовий банк, ВООЗ та ЮНІСЕФ зазначають, що кожен $1 інвестований в підтримку грудного вигодовування генерує $35, що робить стратегії підтримки грудного вигодовування одними з найкращих інвестицій, які може зробити країна для свого добробуту та сталого майбутнього. 

Пані Октябрина презентувала унікальні рішення - гендерно-чутливі,  дружні до малюків та батьків дизайни, інтегрувавши які в громадські місця та офіси, ми зформуємо дружні до малюків та батьків простори, надамо більше можливостей для жінок, інвестуємо у здоров’я дитини та піднімемо рівень турботи про батьків у суспільстві та країні.

«Асоціація міст України підтримує громади у їх прагненні бути дружніми до дитини. Адже основним показником успішного місцевого самоврядування є якість життя і умови, створені для дітей та сімей. Сьогодні реалізується реформа з децентралізації і переважна більшість функцій щодо забезпечення комфортного життя малюків і батьків належить до сфери відповідальності громад. Діти – наше майбутнє. І якщо в громаді буде добре дітям, то там буде добре всім».  – зазначив Олександр Слобожан.

Сторони підписали Меморандум, метою якого є об’єднання своїх зусиль та співпраці зі створення умов для розвитку дизайну, дружнього до грудного вигодовування, дизайну, дружнього до дитини та батьків, задля соціально-економічного розвитку країни, громад та майбутніх поколінь.

Он-лайн трансляція брифінгу доступна на сайті Українського кризового медіа-центру за посиланням

Щоб долучитися до кола партнерів ініциативи просимо заповнити форму

Резолюція, що підсумовує результати публічного обговорення, яке відбулось 29 жовтня 2019 і, вперше зібрало ключових стейкхолдерів та експертів напрямку дружнього до грудного вигодовування дизайну громадських та робочих місць, було опубліковано на офіційному веб ресурсі КМДА 19 листопаду 2019 року https://kyivcity.gov.ua/oholoshennia/rezolyutsiya_publichnogo_obgovorennya_initsiativi_dizaynu_druzhnogo_do_grudnogo_vigodovuvannya/

На сьогодні потребує підписів прихильників: лист для підписів у відкритому доступі http://bit.do/fh3tB

Сподіваємось на активну участь та підтримку ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, МФО Рівні можливості.

Дякуємо! Департамент суспільних комунікацій КМДА

Пропозиції просимо надсилати на  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Про історію народження, про команду та виклики та про цінність, яку несе інноваційний модуль для годування та зціджування світу говорили Октябрина Лісовська, СЕО babysss та Ольга Молоцька в ефірі програми СТАРТАП на Українському радіо.

УКРАЇНСЬКЕ РАДІО. СТАРТАП. BABYSSS® модулі для годування та зціджування в громадських місцях та офісах

#borninUkraine #LetsDoUkrainebabyfriendly

Публічне обговорення Ініціативи дизайну дружнього до грудного вигодовування відбулось 29 жовтня 2019 року, 15:00 – 16:30  в Укрінформі (м.Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16)

Організатор: Департамент суспільних комунікацій КМДА за участі ГО «Центр соціального лідерства»

Наші проекти

Наші експерти

Наші партнери

Календар подій

Останні новини

30 липня 2020 за ініціативи ГО Центр соціального ...

Київ, 30 липня 2020 року — Напередодні ...

Асоціація міст України, громадські організації ...

Резолюція, що підсумовує результати публічного ...

Про історію народження, про команду та виклики та ...

Публічне обговорення Ініціативи дизайну дружнього ...

Друзі, колеги! Завершився цьогорічний Всесвітній ...

У Babysss з'явився свій канал на ...

Babysss – модулі для годування та зціджування ...

babysss® - лауреат Створено жінками  конкурсу ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family